Idén év elején a világ két legkeményebb terepversenyén is bizonyították előnyeiket és rátermettségüket az Allison automatikus váltók, ugyanis segítségükkel előkelő helyezéseket szereztek a csapatok.

Ilyen erőátviteli egységgel ellátott kamionok szerezték meg a Dakar-ralin az első tíz helyezés többségét, az Africa Eco Race versenyt pedig a szintén ilyen váltóval felszerelt Scania Torpedo nyerte meg. Az Allison automatikus váltókkal ugyanis könnyebb és biztonságosabb a vezetés, és ezek még a legnehezebb terepeken, illetve legnagyobb hőségben is folyamatosan megbízhatón teljesítenek. A 6500 kilométeres Africa Eco Race ralit három és fél óra előnnyel a magyar Qualisport Racing Team nyerte meg az egyedi építésű, csőrös Scania Torpedo versenykamionnal. A gép 13 literes dízelmotorja akár 4700 newtonméter nyomatékot is lead, ám az Allison 4000-es sorozatú automatikus váltója ezzel is sikeresen megbirkózik. „Az Allison váltóval öröm vezetni a dűnék között. Nincs kuplungozás, nem kell rángatni a váltókart. Két kézzel foghatom a kormányt, ami ilyen kihívást jelentő körülmények között borzalmasan nagy előny. Közben pedig a bal lábaddal ki is tudod támasztani magad a kabinban. Ráadásul mivel a váltó ennyire jól reagál a gázpedálra, mindig erőteljesen, de puhán lehetett kigyorsítani a dűnék között” – mondta a kamion pilótája, Kovács Miklós. A 7800 kilométeres Dakar-ralin 46 versenykamion állt rajthoz, köztük a többszörös Dakar-győztes PETRONAS De Rooy IVECO csapat csőrös IVECO Powerstar kamionja, amelyet szintén Allison váltóval vérteztek fel a kemény körülményekre.