Ó, a szép születésnapot ünneplő UD Trucks! Mifelénk még hírből sem sokan ismerik Japán egyik legjelentősebb haszonjárműgyártóját.
Persze a Nissan Diesel Motors, ahogy 2010-ig szólíthatta a világ, jobban csengő név. A Volvo Group eredetileg 2007-ben vette a szárnyai alá, ahonnan 2021-ben az Isuzu pártfogásába került. De hagyjuk az érzelgést, hiszen több elsőséget is magukénak tudhatnak. A japán gyártóhoz köthető a szelektív katalitikus redukció, azaz az SCR-rendszer, valamint a térdlégzsák legelső alkalmazása egy nehézkategóriás haszonjárműben! Nem ám akármelyikben, hanem a csúcsmodell UD Quon teherautóban, amely idén ünnepli huszadik születésnapját. A Nissan Diesel Big Thumb utódjaként 2004-ben mutatták be az UD Quon első generációját, amit 2017-ben követett a jelenleg is virágzó második széria, amely Volvo D8 és D11 erőforrásokkal növelte a Quon versenyképességét az erős japán konkurensek között. Az UD Trucks átvette a Volvo Dinamikus Kormányzás rendszert is. Ezzel azon sofőrök számára is kényelmessé, biztonságossá, valamint könnyeddé varázsolták a Quon terelgetését, akik az átlagosnál kevesebb spenótot szoktak reggelizni.

Ikarus 350.02: Légiforgalmi utaskísérő
Nemzeti buszgyártónk és nemzeti légitársaságunk neve, látványa sokak szívét megdobogtatja. Ebben a gördülő csodában egymásra talált az Ikarus és a Malév, és szerencsére így azok is megtapasztalhatják ezt, akik annak idején lemaradtak erről az élményről.

Rába S22.217-6.2-003: Vasorrú Rába
Ha csak annyit hallottunk volna róla, hogy vasorrú és bogi, rögtön arra asszociálhatnánk, hogy mai kisfilmünk főszereplője Boglárka, a kerékerdei illetőségű, seprűnyélen táncoló boszorkány. Erről szó sincs, hiszen továbbra is haszonjárművekről mesélünk!

Volkswagen Crafter teszt: Megéri cserélni?
Alaposan megújult a Volkswagen Crafter. Az újdonságok sorában digitális műszeregységet, új fedélzeti információs és szórakoztató rendszert és gazdag biztonsági arzenált is találunk. Mit jelent mindez a mindennapokban, megéri lecserélni?

Tatra T158 Phoenix: Lengőtengelyes csőmester
Kevés haszonjárműgyártó élte túl a keleti blokkban a Kölcsönös Gazdasági Segítség Tanácsa, röviden KGST, összeomlását.

Renault Master L3H2: Feketeöves mester
Nap mint nap szürke eminenciásként róják az utakat. Tudjuk, hogy léteznek, minden nap találkozunk legalább egy példánnyal, mégsem vesszük igazán észre. Pedig hagyományosan kategóriájuk legpraktikusabb és legnagyobb egyedei közé tartoznak.

Volkswagen Transporter T3 és T4 Air Start Unit (ASU): Reptéri széltolók
Minden túlzás nélkül állíthatjuk, hogy mai főszereplőinktől elállt a lélegzetünk, mégsem szenvedtünk oxigénhiányban. Sőt!